Laserové gravírovanie - Prvotriedny dojem - Unikátny tón v tóne

Gravírovanie je technológia, pri ktorej sa rytím do hĺbky zobrazí požadovaný motív. Má bohatú históriu. Výrobu rytín je možné považovať za pokračovanie a rozvinutie pisárskeho umenia starobylých civilizácií, ktoré používali kamenné tabuľky a rydlá. Z tohto pohľadu možno povedať, že gravírovanie má 10 tisíc ročnú históriu. Ktovie, čo by povedali naši predkovia, keby videli, ako sa to robí dnes…

Predloha na gravírovanie sa pripraví v počítači. Potom počítačom riadený gravírovací stroj prenesie predstavy autorov do zvoleného materiálu. Aj keď tieto parametre už z veľkej časti riadia stroje, ešte stále je dôležité, aby všetko nastavil skúsený pracovník. Optimálne nastavenie hĺbky gravírovania, rýchlosti posuvu, zvolenie správnej geometrie nástroja a ďalších parametrov vyžadujú talent, skúsenosti a cit.

Gravírujeme do plastu, dreva, skla, kože a rôznych reklamných predmetov.

spirit-ls-laser-engraver-1

Výsledkom sú popisy na štítkoch, emblémoch, plakiet, drevených a sklenených trofejách. Okrem bežného gravírovania vyrábame napríklad reklamné tabule, kľúčenky, menovky na schránky či odznaky a veľa ďalšieho.

b55b5b60-1ea3-4d7b-b987-382285e5511f